top of page

Hakkımızda

Kambeton, 1979 yılında Zeki Baykam tarafından kurulan ve prefabrik beton yapı elemanları üretiminde köklü deneyimi ile kalite ve güveni esas alarak, tasarımından montaja kadar tüm süreçlerde hizmet sunan sektörün öncü kuruluşudur.


Adana, Gaziantep ve yatırımı devam eden Diyarbakır tesisleri ile toplamda 290.000 m² alan üzerine kurulu fabrikalarında; betonarme üst yapı elemanları, öngermeli köprü kirişleri, boşluklu döşemeler, beton ve betonarme alt yapı elemanları, santrifüj betonarme elektrik direkleri, çeşitli çevre düzenleme ve koruma elemanları ile birlikte tünel segmentleri ve tribün basamağı gibi özel imalatlar da dahil olmak üzere her türlü prefabrik beton eleman üretimini yapmaktadır.


Kambeton, 500’den fazla çalışanı ile bulunduğu bölgelerde önemli istihdam kaynaklarından birisidir. Çalışanlarına değer veren ve onlarla uzun süreler çalışmayı ilke edinmiş olan Kambeton’un mavi yaka çalışanlarının %30’u ve beyaz yaka çalışanlarının ise % 35’i on yılı aşkın bir süredir bünyesinde çalışmaktadır. Mavi yaka çalışanlarının %30’u teknik eleman ve beyaz yaka çalışanlarının %40’ı mühendis olan Kambeton, kendi alanında deneyimli diğer personel ve yöneticileriyle sektörün en profesyonel ekiplerinden birisine sahiptir.

 

Kambeton, 1995 yılından bu yana, yönetiminde de aktif rol aldığı, Türkiye Prefabrik Birliği üyesidir. Kaliteye verdiği önem doğrultusunda, 'TSE K 118 Ön Dökümlü Betonarme Yapı Elemanları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi' ve ‘K-Q TSE-ISO-EN-9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi' ile ‘QNET ISO 9001:2008  IQNET Kalite Yönetim Sistemi Belgesi' sahibidir.

 

Ülkenin dört bir yanına mobil üretim tesisleri kurabilme kapasitesine sahip olan Kambeton, temelden teslime kadar tüm süreçleri üstlenerek fabrikalar inşa etmektedir. AR-GE çalışmalarına ve üretim süreçlerini iyileştirmeye verdiği önem neticesinde, yasal şartlara uygun farklı bakış açıları sunarak, yatırımcıların hem ekonomik hem de uzun ömürlü yatırım kararları almalarını sağlamak Kambeton’un en önemli misyonlarından birisidir.

bottom of page